Hermed det færdige program til Fendt weekenden 21-23 august
Fredag d. 21-8
- Ankomst. Vi skal bo på Skærbæk familie camping
- Kl. 20 er der sammenkomst med medbragt kaffe og kage m.m.
Lørdag d. 22-8
- Formiddagen fri til eget brug,, f.eks optankning i tyskland m.m.
- Kl. 13 kommer der en bus og kører os rundt i området, hvor der vil blive fortalt om det vi kører forbi.
- Kl. ca 15 vil der blive serveret kaffe m. kage et sted.
- Ca. 17 forventes hjemkomst.
- Kl. 18.30 er spisning i teltet. Hvor vi får serveret en middag m. en lille dessert. Du medbringer selv drikkevarer og tallerkener og bestik, efter spisningen vil der være stå banko. Med mange fine præmier. Derefter er der kaffe (som man selv medbringer).
Søndag d. 23-8
- kl. 10 siger vi farvel og tak for denne gang.
Prisen er:
Prisen er 120 kr pr. vogn pr nat incl. Strøm m. to pers. og afregnes til lejrchefen
Med bustur 360 kr. pr. vogn m. to pers.
Uden bustur 310 kr. pr. vogn m. to pers.
NB! – ekstra døgn er samme pris som stævneprisen på pladsen
Idet der kun er tilmeldt 10 vogne. Kan vi desværre ikke servere helstegtgris, da der skal 40 pers. Til for at prisen er rimelig. Men vi finder på noget andet lækkert!
1 kommentar
Hej vi er kommet godt hjem. Mange tak for sidst. det var en rigtig god og hyggelig tur og godt samvær. selv om pladsen ikke var i det bedste stand. Ses en anden gang . Mvh Bodil og Erik Jørgensen Vildbjerg