Sæt kryds i kalenderen

Så er arbejdet med klubbens næste træf startet, og der arbejdes på vi mødes en weekend i september, og uden at kunne løfte sløret for hele arrangementet. Er der forhandlinger igang med Isabella om et besøg hos dem. Derfor bliver det også en plads omkring Vejle der kommer til at danne rammen for det næste Fendt Klub træf.

På det netop afsluttede træf på Fyn blev der fra et flertal, og af hensyn til kontakt med camping forhandler, importør og producenter, ytret ønske om en mere formel Fendt Klub. Der vil derfor på træffet i september blive afholdt stiftende generalforsamling, hvor der vælges en bestyrelse og de overordnede linjer fastlægges.

Men der kommer naturligvis mere information løbende…. har du kommentarer er du velkommen til at skrive dem her eller i vores forum.

2 kommentarer

 1. En kommentar fra et nyt medlem (få dage gammel).

  I Vejle området kan anbefales Rosenvold Camping. Ligger med udsigt over fjorden, har god kapacitet, er hyggelig, har et samlingstelt(sejldug), har en fin lille kiosk og har et nyt værtspar som (forhåbentlig) er interesseret i en god omtale og en god handel – priserne er i forvejen fornftige.

  Vi glæder os til at høre nærmere om træffet i september.

  Mange hilsener
  Niels Marius Jensen

 2. Er der fastsat nogen dato for næste arrangement?
  Mvh Susanne Markussen

Skriv et svar